Ziemeļu kaimiņi atkal priekšā

Netīšām sanāca uzdurties Maa-met Geoportal, kas satur daudz un dažadus kartogrāfikos materiālus un telpiskos datu slāņus par Iaguniju. Nākas vien kartējo reizi nokārt galviņas un padomāt, kapēc viņeim zāle zaļāka un debesiz zilākas. Kartes kopskats - igaunijaUn pilnīgi noteikti pie vainas nav kosmisko tehnoloģiju un kvantu fizikas zinātāju/nezinātaju proporcionālā attiecība, lai ko tādu sasniegtu un izdarītu. Nav arī jēgas diskutēt par jautājumu cik labs vai slikts tehnoloģiskais risinājums tiek izmantots, jo pagaidām šķeit nav tā īsti ar ko salīdzināt, vismaz Baltijas valstu mērogā noteikti.

Tas, ka brāļi igauņi sevi jau labu laiku nepagrūtina ar sīkumainību, sīkmanību un birokrātiskām ķēpam apliecina vien tāds fakts, ka administratīvo iedalījumu robežu informācija ir brīvi pieejama jebkuram jau vairākus gadus, pie tam vairākos formātos un neķepājot papīrus ar murgainiem datu pieprasījumu iesniegumiem un pamatojumiem. (noteikti mēs varētu uzskaitīt vēl un vēl)

Karte detalizēta - Ikla/AinažiGalvenais, par ko mēs viņus varam apskaust, ir apņēmība, politiskā griba un izlēmība, jo tehnoloģijas mūsdienās vairs nav šķerslis.

Birkas: , ,

4 komentāru to “Ziemeļu kaimiņi atkal priekšā”

 1. marisn saka:

  Jāsaka kā ir – darbojas.

  Bet mums nav ko skumt – mēs esam viņiem tālu priekšā – mums ir vesalas DIVAS iestādes, kas smagi vaiga sviedros strādā. Esmu pārliecināts, ka viņiem divu iestāžu nav – mēs esam pārāki!!!

 2. pb saka:

  Noteikti mūsējie ieleik viņiem ar iestāžu attiecību ar 5:1 kā likts.

 3. Janeks saka:

  Jautājums tikai kurā virzienā ieliek!
  :-P

 4. pb saka:

  Vidziļākajā un vispareizākajā! :D

Atstāt savu komentāru