Dati

Pieejamie servisi

Izmantošanas noteikumi

 1. Šī ir mūsu smilšu kaste.
 2. Don’t be evil! Šī vietne un tajā pieejamie servisi ir mūsu hobijs. Izturies ar cieņu pret to, ko mēs sniedzam visiem vienkārši tā pat.
 3. Ja vēlies šos servisus lietot komerciālos nolūkos, mēs sagaidām nelielu, bet taisnīgu atlīdzību. Domēna vārds un hostings nav bez maksas. Raksti mums, mēs esam draudzīgi.
 4. Sniegtos datus aizliegts izmantot neētisku darbību veikšanai (vēstures “pētnieki”=kapu izlaupītāji, mēs skatāmies šobrīd tieši uz jums).
 5. Nekādas garantijas. Servisu lietošana var izsaukt galvas reiboņus, nelabu dūšu, retos gadījumos – nāvi. Ziņojiet mums, ja novērojat iepriekš neminētus blakus efektus.
 6. Mums vienmēr ir taisnība. Skatīt pirmo punktu.

Vecie noteikumi (viegli lasīt)

Saistībā ar ĢISnet (gisnet.lv) ierobežotajiem resursiem un savas darbības nekomerciālo dabu ĢISnet nosaka lietošanas ierobežojumus ĢISnet publiskajiem servisiem. Lūgtum servisus nejaukt ar datiem, kuru lietošanas nosacījumus mēs neierobežojam un pat nevaram ierobežot, ar šiem nosacījumiem jāsaprot ĢISnet izstrādāto risinājumu un tehnikas izmantošanas ierobežojumi lietojot ĢISnet servisus komerciālām vajadzībām. Uzņēmumi, organizācijas, privātopersonas, kuras ir ieinteresētas šo servisu izmantošanā savā ikdienas darbā var griezties ĢISnet kontaktu sadaļā, lai vienotos par servisu izmantošanas noteikumiem jūsu vajadzībām. Uzņēmumiem un organizācijām servisu izmantošana tiek atļauta vienojoties par servisu lietošanas noteikumiem ziedojot vai kā citādi atbalstot ĢISnet attīstību un servisu pilnveidošanu. Individuālai servisu lietošanai ierobežojumu nav. (jautājumiem: http://www.gisnet.lv/gisnet/kontakti/ )

GISnet.lv services are free for individual non-commercial use. Due to limited hardware resources we ask to contact GISnet before use in high traffic projects or commercial applications. Contact e-mail: peteris{ in the
}gisnet.lv

Padomju armijas topogrāfisko karšu atlants

OGC WMS serviss satur rastra datu slāņus mērogos:

 1. 1:1 000 000
 2. 1:500 000
 3. 1:200 000
 4. 1:100 000
 5. 1:50 000
 6. 1:25 000 C sistēma
 7. 1:10 000 C sistēma
 8. 1:10 000 O sistēma
 9. 1:10 000 Rīga
 10. 1:10 000 visas kopā

Latvijas topogrāfiskās kartes

OGC WMS serviss dažādu pirmskara un atjaunotās Latvijas laika kartogrāfiskajiem materiāliem. Pašlaik satur sekojošus rastra datu slāņus:

 1. Latvijas armijas topogrāfiskā karte 1:75 000
 2. Latvijas Republikas pārskata karte M1:250 000 (2013. g. LĢIA)

MODIS satelītainas

Pagaidām MODIS ir izbeidzies EOS Terra un Aqua vakardienas MODIS sensoru attēli Baltijas reģionam. Saturs tiek atjaunināts reizi diennaktī, savukārt dati – reizi dienā vai divās (atkarībā no satelīta pārlidojuma laika). Zinātnisku pētījumu vajadzībām rekomendējams izmantot apstrādātus datus no MODIS datu portāla. Pieejamās koordinātu sistēmas – LKS-92/TM (epsg:3059) un ETRS-89/TM Baltic93 (epsg:25884). Šūnas izmērs aptuveni 250m. Robežas – VMAP0. Vairāk par servisu var lasīt MODIS servisa izveidei veltītajā rakstā.