Viss beidzies “QGIS Going Closed Source”

Sākot ar 01-04-2009 Quantum Gis būs slēgtā koda programmatūra. Ar šodienu visiem lietotājiem, kas nav jaunajā QGIS konsorcija izstrādātāju komandā, jāatbrīvo savi datori no iepriekš saglabātiem QGIS izejas kodiem. QGIS licences cena vēl nav noteikta, bet izstradātāji sola to turēt tuvu pārējo vadošo ĢIS programmu cenām.

Programmas arhitektūrā ir plānoti graujoši papildinājumi, sīkāka informācija iepriekš norādītajā saitē.

Apsveicam!

9 komentāru to “Viss beidzies “QGIS Going Closed Source””

 1. Platais saka:

  1. aprīlis?!

 2. Arnolds saka:

  Microsoft nopirka?

 3. strūģis saka:

  Trakas lietas! Izgājušgad ESRI paziņoja par sava koda publiskošanu. Šogad akaliņās QGIS slēgs savu kodu. Kas gan Pasaulē notiek? Neviens neko jaunu nevar izdomāt?

 4. snpz saka:

  Esmu 100% pārliecināts, ka tas ir fools day jociņš :p

 5. Tfu! Nobiedēji! Pirmā doma ieraugot šo rakstu Bubuntu planētā – nas haknuļi! Tikai ieraugot, ka autors ir PB, ienāca prātā paskatīties uz kalendāru ;)

  strūģi – šogad ne jau mēs to izdomājām ;) Un vispār – ja vari labāk – mēs joprojām gaidām citu censoņu rakstus (un tas nav joks).

 6. pb saka:

  Tie nav joki, tā ir dzīve :)
  Grafika iekš TUI manā skatījuma būs ūber spēks pāri visiem esošajiem risinājumiem pasaulē. Domāju šim konceptam sekos daudzi pasaules lielie.
  ASCII skatīties uz orto varētu būt spēks.

 7. tm saka:

  haha, bļin, un es atnācu pateikt, ka “oy kas tā par licensi”. tfu, jā nu paķēri uz muļķi :)

 8. strūģis saka:

  Māri, nevajag visu uztvert tik personīgi ;)

  Ja būs kādas jaunas idejas, ko tautai celt priekšā- noteikti padalīšos.

 9. Janeks saka:

  Jā, jā, es ar to dzirdēju! Vēl tiks ar likumu aizliegta atvertā koda programmatūra iekš Lv. Ar to tikšot pamatīgi ietaupīts uz sabojāto nervu ārstēšanas rēķina, kas ceļas no forumu/komentāru fleimiem par to kurš labāks. Savukārt visi slēgtā koda izstrādātāji pārdos savas programaas par 50% lētāk…
  ;-)

Atstāt savu komentāru