OpenStreetMap Ogres kartēšana 2009

OpenStreetMap logo

Latvijas OpenStreetMap komūna ir nopietni aktivizējusies un nolēmusi to atzīmēt ar pirmo kopīgo kartēšanas pasākumu Ogre2009, kura mērķis ir sakārtot Ogres galvenās ielas. Pasākums ir paredzēts sestdien, 2009.g. 1. augustā. Sākums paredzēts 10:00 pie Ogres dzelzceļa stacijas.
Latvijas kopienai beidzot ir izveidota lietotāju vēstkopa. Spriežot pēc aktivitātes vēstkopā – jūlijā jau ir 520 vēstules – šāda vēstkopa jau sen bija nepieciešama. Vēstkopas arhīvā var sekot līdzi un piedalīties Latvijas ceļu klasifikācijas centienu sakārtošanā.
OpenStreetMap ir brīvprātīgo veidots kartēšanas projekts, kura mērķis ir veidot brīvus ģeogrāfiskos datus (sākotnēji – ielu/ceļu tīklu). Dati par ceļiem un citām dabā sastopamām lietām tiek vākti ar GPS uztvērēju palīdzību. Jebkurš GPS īpašnieks var piezīmēt klāt jaunas lietas, vai arī izlabot sistēmā jau esošos datus, tādejādi paaugstino to kvalitāti. Lai piedalītos projektā, ir nepieciešama tikai vēlme un mazliet brīva laika. Un ko Tu dari sestdien?

Birkas: , ,

4 komentāru to “OpenStreetMap Ogres kartēšana 2009”

  1. No Gisnet kolektīva OpenStreetMap aktīvistiem jāsaka lielais paldies, jo viņi ir vienīgie, kas ir ziņojuši par kļūdainiem datiem gisnet.lv wms servisos.
    Pats vēl neesmu notestējis, bet uz QGIS ir vismaz divi spraudņi, kas darbojas ar OSM datiem – viens vairāk datu konvertācijām, bet otrs tēmē uz JOSM rediģēšanas funkiju nordošināšanu QGIS vidē.

  2. Ilze saka:

    Kā tad šis jaukais pasākums beidzās? Varbūt šeit ir kādi piedalījušies Ogres kartēšanā un var nedaudz pakomentēt pašu norisi un rezultātus…??

  3. Spriežot pēc http://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-lv/ pasākums dažādu apstākļu dēļ tika atcelts. Cerams citu reizi izdosies sanākt kopā.

  4. Pēteris Krišjānis saka:

    Beigās pats pasākums tika atcelts, bet kopsumā paveiktais par šiem trim mēnešiem ir redzams OSM pašā. Esam iepirkuši ortfoto, kuru tad izmantojam kontūru koriģēšanai un ielas pasākumi tad paliek galvenajam priekam – datu vākšanai.

Atstāt savu komentāru