LĢIA ievieš savu ģeoportālu

Meklējot metadatus Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras (LĢIA) datu prodoktiem, to metadatu saites norāda uz jaunāko LĢIA veikumu – lokālo ģeoportālu, kas ir paredzēts datu produktu (karšu, datu bāžu, servisu) meklēšanai un metadatu publicēšanai. Šie metadati, tā pat kā līdz šim, ir pieejami arī Eiropas centrālajā ģeoportālā inspire-geoportal.ec.europa.eu, kurš ir izveidots saskaņā ar INSPIRE direktīvas prasībām.

LĢIA ģeoportāla izskatsĢeoportāla pamatā ir izmantots (ne pats jaunākais) Esri Geoportal Server, kas tiek izplatīts ar Apache 2.0 licenci. Izmantoto tehnoloģiju ziņā ir ļoti apsveicami, ka LĢIA izmanto brīvi pieejamu risinājumu, kas ļauj samazināt ģeoportāla izveides izmaksas.

Aplūkojot šī brīža LĢIA ģeoportālu, gan rodas iespaids, ka dotais projekts joprojām nav pabeigts, jo, piemēram, pieprasot informāciju par ģeoportālu, tiek sniegts paziņojums: “Version: 1.0.14 customize this text to describe your organization’s Geoportal implementation”. Arī izskats vairāk liecina par to, ka ģeoportāls ir uzinstalēts, taču tālākais darbs vēl ir iesprūdis. Liela daļa funkcionalitātes nav pieejama, jo, raksta tapšanas brīdī, kļūda failu nosaukumos liedz ielādēties visiem JavaScript failiem. Dīvaini gan, ka uz šo zaļo (pilot?)projektu jau ir saliktas saites citās LĢIA tīmekļa vietnes vietās. Ļoti cerams, ka tuvākajā laikā šis ģeoportāla eksperiments tiks pabeigts un lietotājiem būs pieejams ērts rīks datu meklēšanai.

Birkas: ,

5 komentāru to “LĢIA ievieš savu ģeoportālu”

 1. Dainis saka:

  Man gan likās ok, protams – uz;labojumi ir nepieciešami

 2. Uzlabojumi, protams, ir vajadzīgi, taču ir dīvaini, ka esošā metadatu sistēma tika izmesta un tās vietā tika palaista pustukša, nepabeigta testēšanas sistēma.

 3. Elga saka:

  Paldies, ļoti interesanta piezīme.

 4. alexx saka:

  Man vienīgam neiet lokālalapa?

 5. Kārlis saka:

  Interesanti, cik un kam izmaksāja lapa, kas šobrīd vispār nav atverama. Neatceros, kas tas bija, bet ar kaut ko šogad bija līdzīgi- iztērēja naudu uzlabojumiem, beigās paliekot pie vecā, jo jaunais nebija funkcionēt spējīgs.

Atstāt savu komentāru