QGIS 2.6 Brighton ir klāt

Kopš pārejas uz laidieniem ik pēc noteikta laika, aizvien biežāk ir iespējams iegūt jaunu QGIS stabilo versiju. Pateicoties QGIS izstrādātāju aktivitātei, jaunajā QGIS laidienā ir pieejamas daudzas interesantas lietas, kā arī ir izlabota čupa ar kļūdām. Jaunāko versiju var lejupielādēt no QGIS mājas lapas vai arī sava distributīva repozitorijiem – paciņām vajadzētu būt pieejamām tuvāko dienu laikā.

QGIS 2.6Ar pilnu vizuālo izmaiņu uzskaitījumu var iepazīties Linfiniti mājas lapā. Starp izmaiņām īpaši gribētos izcelt dažas no tām. Jauns krāsu izvēlētājs ļauj piemeklēt tīkamāko krāsu dažādos veidos tā pat kā attēlu apstrādes programmās. Tāpat ir kļuvis vieglāk piekļūt nesen lietotajām krāsām, krāsu paletēm. Beidzot ir paplašināts grādu tīklu atbalsts karšu kompozīcijām – tagad ir iespējams pievienot arī citā koordinātu sistēmā esošu tīklu. Interesanta ir iespēja veidot virtuālos vektoru objektu atribūtus – šo atribūtu vērtības atribūtu tabulā netiek glabātas, bet tiek aprēķinātas katru reizi, kad dati tiek pieprasīti. Sīkums, bet patīkami, ka beidzot ir iespējams atcelt pēdējo mērīšanas rīka punktu (klikšķi uz kartes skata) ar del/backspace taustiņu – sen jau bija laiks. Atjauninājumu ir piedzīvojis arī QGIS latviskojums. Ņemot vērā mežonīgo atbalstu un interesi no Latvijas lietotāju puses (jeb pareizāk būtu teikt – absolūto iztrūkumu), latviskojums ir tāds kāds ir. Uzmanību – ir mainījušies galvenās izvēlnes paātrinājumtaustiņi, lai nodrošinātu to unikalitāti.

Birkas:

Viens komentārs to “QGIS 2.6 Brighton ir klāt”

 1. Tā kā esmu Fedora-s lietotājs, tad nācās pašam kompilēt jauno QGIS, tiesa, uzreiz 2.7, nevis 2.6. Ja nu kādam ir interese, izveidoju krātuvi, kura pievienojama ar faila
  http://priede.bf.lu.lv/ftp/Linux/Fedora/bf.lu.lv-repository-1.0-K01.noarch.rpm
  palīdzību.

  Papildus labumi: iekļautas arī gdal bibliotēkas ar ecw, fgdb un mrsid atbalstu.
  Apzinātās nepilnības: Neuztur GeoJP2, ielasa bez koordinātām.
  Ierobežojumi: pieejams gan tikai Fedora 20 versijai, pie tam tikai x86_64 un i686.

  Bet, tā kā krātuvē ir RPMS, tad jebkurš RPM lietotājs var savai sistēmai tos saveidot pats, ievērojot pareizo secību:
  1) failu formāti (libecwj2, FileGDB_API, freexl, MrSID_DSDK);
  2) gdal;
  3) grass;
  4) gdal-grass;
  5) qgis.

Atstāt savu komentāru